top of page

 

 

Kūno kalba -

kaip gestais valdyti kitų žmonių veiksmus

Rankos paspaudimas. 

 

Šis gestas atėjo iš tolimos praeities. Jau senovėje žmogus, sutikęs kitą asmenį, sveikindavosi iškėlęs rankas. Vėliau toks rankų mostas rodydavo, kad žmogus neturi ginklo, o jo tikslai - geranoriški. Bėgant laikui, rankų gestai keitėsi. Pasveikinimo ženklu tapo prie širdies priglausta ranka, galiausiai rankos paspaudimas.

 

Rankos paspaudimas. Ką byloja apie žmogų?

Kai sveikindamasis žmogus abiem rankomis suima pašnekovo dešiniąją – taip asmuo parodo savo nuoširdumą ir betarpiškumą. Tačiau pašnekovo reakcija gali būti priešinga. Vos pažįstamas žmogus suabejos tokio rankos paspaudimo tikrumu ir asmens nuoširdumu, priešingai – pastarasis pasirodys jam įtartinas. Taigi taip derėtų sveikintis tik su artimu bičiuliu.

Itin nemalonu sveikintis su žmogumi, kurio delnas šaltas, drėgnas ir suglebęs – tarsi be jokios gyvybės. Tiesiog nemalonu tokią ranką liesti. Tokių rankų „šeimininkai“ paprastai būna minkšto charakterio, į drovumą ir nervingumą linkę žmonės. Nors patys veikiausiai taip nemano.

Itin stiprus spustelėjimas. Tai netgi ne paspaudimas, o suspaudimas. Paprastai taip elgiasi grubūs, netaktiški, į agresyvumą linkę žmonės, kurie savo pranašumą ir autoritetą rodo jėga. Tegul ir pasąmoningai. Toks paspaudimas dažniausiai nuteikia nemaloniai. 


 


 

bottom of page